Logopedie online

Milí rodiče,

Jak o tom svědčí mnohé zkušenosti ze zahraničí, logopedie se dá provozovat i ONLINE (přes internet) a mnozí rodiče a děti s tím již mají dobrou zkušenost i v ČR.

Proto, kdo se nyní ocitl v „logopedické“ krizi s dítětem, může se na mě obrátit v rámci on-line konzultace. Platí to jak pro mé stávající klienty, tak i pro kohokoli dalšího do naplnění kapacity. Logopedii online poskytuji jak po české republice tak i do zahraničí.

Logopedie online

Logopedie online - ukázka
Schůzku je nejprve potřeba domluvit telefonicky na čísle +420608843601, kde si od vás převezmu základní údaje pro terapii. Následně dostanete mailem podklady k bezhotovostní úhradě lekce bankovním převodem. Ceny online konzultací jsou stejné jako moje osobní schůzky face-to-face – viz ceník.

Po uhrazení částky se sejdeme ve stanovený čas každý před svým zařízením, ať už se jedná o osobní počítač, notebook, tablet či mobilní telefon. Pro hladký průběh terapie však doporučuji, abyste seděli před větší obrazovkou než poskytuje mobilní telefon. Je dobré, abyste cvičení prováděli spolu dítětem a já tak mohla bez problémů sledovat oba dva. V současné době nabízím online konzultace přes dva programy – Skype nebo Messenger. Oba dva programy fungují jak pro systém Windows tak pro Android. Umožňují sdílení obrazovky, posílání obrázků, dokumentů, natáčení videí. Logopedie online tak nabízí i řadu populárních technologických možností, které ráda využívám.

Pokud nemáte již účet u výše zmiňovaných společností, musíte si k videohovoru nejprve stáhnout buď Skype https://www.skype.com/cs/ nebo si založit účet u Facebooku https://www.facebook.com/, kde pak budete mít přístup i k Messengeru a videochatům.

Dále potřebujete kameru (webkameru), ať už vestavěnou v zařízení (např. v telefonu) nebo externí, připojenou k zařízení. Těm, kdo nemají zkušenost s videohovory doporučuji si je vyzkoušet v rámci rodiny. Pokud takovou možnost nemáte, poradím vám přes telefon.

Na Skypu i Messengeru mě najdete pod jménem Kateřina Mikolajková. Přidávám krátké instruktážní video na oromotoriku jazyka, které jsem natočila během lekce:

Logopedie online cvičení

Logopedická lekce proběhne standardním způsobem. Budeme pracovat se sdílenými obrázkovými materiály, zkontroluji dosavadní úroveň dítěte, vyzkoušíme další kroky. Všechny potřebné materiály potom ode mě dostanete v elektronické verzi po skončení lekce. V rámci konzultace můžeme natočit i společná výuková videa, která si můžete v dalším období pouštět při cvičení. V neposlední řadě dostanete v příloze i fakturu o zaplacení.

K mým službám patří i následná emailová komunikace, pokud se vyskytnou během nácviku nějaké obtíže.

Přeji vám příjemný čas domácího samostudia a těším se s vámi na online setkání.